top of page

FIND – DESIGN FAIR ASIA 2022


Po nekonečně dlouhém období Covidu jsme letos konečně mohli prezentovat umění našich sklářských mistrů v zahraničí. Koncem září jsme se zúčastnili mezinárodní prestižní výstavy FIND- DESIGN FAIR ASIA 2022 v Singapuru, kterou organizačně zajišťovala agentura CzechTrade.


V Singapuru se tato prestižní akce konala poprvé. Pravidelně ji pořádá Spojené království jako London Design Fair, ale letos se výjimečně nekonala v Londýně nýbrž právě v Singapuru.


Veletrh FIND (zkratka FURNITURE, INTERIORS & DESIGN BRANDS) byl tak prestižní událostí navazující na předchozí úspěšné ročníky London Design Fair.


Tuto mezinárodní přehlídku designu navštívilo přes 10 000 návštěvníků. Své projekty zde prezentovalo více než 250 regionálních a mezinárodních produktových designérů a výrobců světových značek. Jednou z nich jsme byli i my.

V Singapuru jsme kromě našeho stávajícího sortimentu klasických svítidel z českého křišťálu odprezentovali i naší zcela novou kolekci CRYSTALION.


Tato kolekce představuje originální designová svítidla, ve kterých se klade velký důraz na umělecké zpracování českého křišťálu v kombinaci s dokonale propracovaným detailem povrchu svítidla.
Základní myšlenkou kolekce je návrat ke kořenům. Návrat k přírodě, ve které v dnešním uspěchaném světě nacházíme klid a odpočinek.

Hlavní ideou prezentace na výstavě byla vizualizace podmořského života očima českých sklářů, kterou připravila návrhářka Iva Bastlová. Stěžejním prvkem ELITE BOHEMIA se stalo svítidlo SEASHELL, které tvarem svých základních křišťálových komponentů připomíná přírodní lastury.


I když svítidlo SEASHELL má k dispozici mnoho designových variant, na mezinárodní přehlídku designu FIND jsme připravili variantu zcela unikátní. Kombinací 16 pendantů ve tvaru přírodních lastur a křišťálových ověsů z perliček (reprezentující naše klasické lustry) vznikl originální design, který svým vzhledem a brilancí přitahoval pozornost návštěvníků výstavy. Bylo jen otázkou času, kdy si pro tento designový unikát přijde nový majitel.


Netrvalo dlouho a naše svítidlo SEASHELL si zakoupil zákazník z Dubaje, který si hned po výstavě odvezl svítidlo do svého showroomu.

78 views0 comments

Comments


bottom of page